domkisauny altana

Tworzenie strefy wellness w ogrodzie: balie, jacuzzi i sauny 

O dobre samopoczucie można dbać na wiele sposobów, ale najważniejszy jest wypoczynek i relaks. Choć dla wielu osób nadal najbardziej atrakcyjny będzie wyjazd do ośrodka SPA, to dziś na znane z takich miejsc technologie, można sobie pozwolić również we własnym ogrodzie. 

Domowe SPA na świeżym powietrzu: jacuzzi w ogrodzie przy domu

Jacuzzi, czyli kąpiele z hydromasażem, od wielu już lat kojarzą się z wypoczynkiem w przyjemnym miejscu. Nowoczesne jacuzzi drewniane (sprawdź dostępne modele: https://domkisauny.pl/kategoria-produktu/jacuzzi/) to opcja wybierana przez właścicieli obiektów wypoczynkowych, a mniejsze wersje równie często są ustawiane w prywatnych ogrodach. Skąd bierze się tak duża popularność jacuzzi?

Przede wszystkim nowe technologie sprawiły, że trwałość jacuzzi ogrodowych rośnie, a cena spada. Wydajne, ekonomiczne grzałki, efektowne i energooszczędne oświetlenie LED, pompy o dużej trwałości – to wszystko sprawia, że jacuzzi w warunkach przydomowego ogrodu można wykorzystywać naprawdę wiele lat i nie martwić się usterkami. Wszystkie elementy wrażliwe na wilgoć lub niepogodę są odpowiednio zabezpieczone i ulokowane w takich miejscach, żeby nie stwarzały problemów.

Drewniane obudowy nowoczesnych jacuzzi pozwalają ustawić je w niemal dowolnym miejscu bez utraty walorów estetycznych. Zresztą nie trzeba do tego wcale przestronnego ogrodu, bo wiele modeli zmieści się nawet na skromnym tarasie. W ośrodkach wypoczynkowych jacuzzi zwykle wystawia się razem z sauną i baliami, ale i same w sobie są bardzo atrakcyjne.

Dbałość o zdrowie i relaks: sauny i balie jako idealne połączenie

Połączenie saun i balii jest absolutnie nie do przebicia. Z jednej strony jest to źródło wspaniałego relaksu, a z drugiej – istnieje wiele dowodów na to, że korzystanie z nich korzystnie wpływa nie tylko na samopoczucie, ale i zdrowie. Połączenie saun (https://domkisauny.pl/kategoria-produktu/sauny-drewniane/) i balii (https://domkisauny.pl/kategoria-produktu/balie/) daje możliwość stworzenia przyjemnej strefy SPA tak w obiekcie wypoczynkowym, jak i w przydomowym ogrodzie. To tylko kwestia skali.

O ile balie zmieniły się na przestrzeni lat niewiele, nie licząc może trwalszych obudów i bardziej ekonomicznych grzałek, to już sauny ewoluowały w bardzo wyraźny sposób. Przejście od klasycznych saun do saun IR, rozbudowane systemy multimedialne i możliwość wyboru między piecem tradycyjnym a elektrycznym w saunach suchych sprawiły, że dziś saunę znacznie łatwiej jest dostosować do własnych potrzeb i możliwości.

Przeczytaj także:  Analiza siły przetargowej nabywców według modelu 5 sił portera

Połączenie gorącej sauny z prostą i tanią balią schładzającą daje niesamowity efekt. To rozwiązanie, które przy naprawdę niewielkim wysiłku można zaadaptować zarówno w kameralnym ośrodku wypoczynkowym, przy domkach noclegowych i przy domu całorocznym. Alternatywą są balie z systemami grzewczymi lub zewnętrznymi piecami – będą one oczywiście nieco droższe, ale pozwalają na przedłużenie sezonu wypoczynkowego na niemal cały rok.

Domek letniskowy i altanka w ogrodzie: zalety i korzyści

Sauny, balie i jacuzzi zapewniają wypoczynek po ciężkim dniu, ale czy da się pójść o krok dalej i zapewnić sobie jeszcze większy relaks? To możliwe i to nie tylko dzięki klasycznym domkom letniskowym, ale także domom modułowym (https://domkisauny.pl/kategoria-produktu/domy/), które są coraz chętniej wybierane. Korzystają one też z wielu rozwiązań znanych z klasycznych konstrukcji całorocznych – od doskonałej termoizolacji, przez wentylację grawitacyjną i wspomaganą mechanicznie, aż po coraz doskonalsze pokrycia dachowe o wysokiej trwałości.

Taki dom może być świetnym wzbogaceniem oferty wypoczynkowej w prestiżowym ośrodku, ale w niektórych konfiguracjach będzie też kameralnym całorocznym mieszkaniem. Ponieważ powierzchnie domów modułowych są zwykle ograniczone, funkcje pomocnicze przejmują altanki (https://domkisauny.pl/kategoria-produktu/altany/). Te konstrukcje też nie są niczym nowym, ale zdecydowanie ewoluowały.

Dziś altanki ogrodowe nie mają wiele wspólnego z szopą na narzędzia. To miejsca spotkań, w których można przeczekać deszcz, urządzić grilla, a w upalne noce nawet przespać się w hamaku. Altanki szeroko stosowane są przy domach, w obiektach wypoczynkowych i w ogródkach działkowych. Te najlepsze są świetnie zabezpieczone przed wilgocią, a większość producentów w opcji pozwala na zamówienie ławek, stołu czy dodatkowej drewnianej podłogi.

Jacuzzi, balie i sauny ogrodowe – co je łączy?

Wydawać by się mogło, że domy modułowe, sauny i altanki nie będą miały wiele wspólnego, ale jednak są cechy, które je łączą. To przede wszystkim – jeśli wybierze się sprawdzonego producenta – znakomicie przygotowane drewno, które przez lata będzie bez problemów znosiło wilgoć, chłód i promieniowanie UV. To także wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych przekładających się na trwałość, komfort i ergonomię. No i na koniec – to przede wszystkim coraz więcej ciekawych pomysłów, które sprawiają, że nawet pozornie proste udogodnienia stają się bardziej wszechstronne niż kiedykolwiek wcześniej.

Przewiń na górę